داروتو
داروتو
درباره‌ی ویتامین‌ها و مواد معدنی چقدر می‌دانید؟
یکی از مهم ‌ترین مسائلی که هر فردی باید به آن توجه کند، مبحث تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن است. یکی از راه‌های تامین این مواد مصرف مولتی ویتامین است.
متن جایگزین ALt
با این تست سریع، نوع پوستت رو تشخیص بده!
برای داشتن پوست سالم و جوان، مراقبت روزانه از آن لازم و ضروری است. پوست صورت یکی از حساس‌ترین و ظریف‌ترین قسمت‌های بدن بوده که اندام‌های داخلی بدن را محافظت می‌کند. برای تشخیص انواع پوست و نحوه‌ی مراقبت از آن‌ها، با ما در ادامه‌ی این مقاله‌ی مختصر و مفید همراه شوید.
آنچه در خصوص ویتامین E نمی‌دانید!
ویتامین E یک ویتامین محلول در چربی است که برای سلامتی ضروری است. در سبزیجات سبز برگ، آجیل و روغن های گیاهی یافت می شود.
اختلال پرخوری و اختلال بی اشتهایی را جدی بگیریم
هر فردی در هر مرحله از زندگی خود ممکن است دچار اختلال خوردن شود. بیش از یک میلیون استرالیایی در حال حاضر با یک اختلال خوردن زندگی می کنند.
کتوز چیه ؟ در بدن چه کاری انجام میده؟ رژیم کتوژنیک خوبه یا بده؟
کتوز یک فرآیند متابولیک است. وقتی بدن گلوکز کافی برای انرژی نداشته باشد، در عوض چربی های ذخیره شده را می سوزاند. این منجر به تجمع اسیدهایی به نام کتون در بدن می شود.
چرا باید ویتامین D بخوریم
ویتامین ها موادی هستند که بدن شما برای رشد و تکامل طبیعی به آنها نیاز دارد. ویتامین D به بدن شما کمک می کند تا کلسیم را جذب کند. کلسیم یکی از اجزای اصلی ساختمان استخوان است. کمبود ویتامین D می تواند منجر به بیماری های استخوانی مانند پوکی استخوان یا راشیتیسم شود. ویتامین D همچنین در عصب، ماهیچه و سیستم ایمنی بدن شما نقش دارد.
داروهایی که در دوران بارداری می‌تونیم بخوریم وداروهایی که نمی‌تونیم بخوریم !
داروها در بیش از نیمی از بارداری ها استفاده می شود و شیوع مصرف آن در حال افزایش است. رایج ترین داروهای مورد استفاده شامل ضد استفراغ، آنتی اسیدها، آنتی هیستامین ها، مسکن ها، ضد میکروب ها، دیورتیک ها، خواب آورها، آرام بخش ها و داروهای اجتماعی و غیرمجاز است. با وجود این روند، دستورالعمل‌های مبتنی بر شواهد ثابت برای مصرف دارو در دوران بارداری هنوز وجود ندارد.
با آلرژی فصلی چی کار کنیم؟
آلرژی زمانی است که سیستم ایمنی بدن شما به چیزی بی ضرر مانند غذا، گیاهان یا دارو واکنش نشان می دهد. آلرژی‌های فصلی آلرژی‌هایی هستند که فقط در زمانی از سال اتفاق می‌افتد که ماده خاصی که به آن حساسیت دارید (آلرژن) در هوا وجود دارد. آلرژی های فصلی گاهی اوقات "تب یونجه" نامیده می‌شود
کدوم شامپو رو انتخاب کنیم؟
شامپو برای موهای معمولی در بازار بسیار زیاد است فقط باید به این نکته توجه کنید که اگر نوع موهای خود را به درستی تشخیص ندهید این نوع شامپوها برای تان کاربرد چندانی نخواهند داشت.
تداخلات دارویی در داروهایی که بیشتر استفاده می‌کنیم
یکی از مهمترین نکاتی که باید قبل از اضافه کردن داروی جدید (حتی داروهای بدون نسخه) رعایت کنید، این است که در مورد مصرف بعضی از مواد غذایی همراه با دارو اطلاع کسب کنید و نیز در صورت داشتن بیماری زمینه‌ای، حتما با پزشک خود مشورت کنید و او را در جریان شرایط دقیق خود قرار دهید تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.
Want to get notifications from us?